מתמטיקה של בית ספר יסודי – לגלות מחדש, להבין, ללמד, ולאהוב – חלק א


מחבר/ת: פרופ' רז קופרמן
שנת ההוצאה:
תשע"ב
אפיון:

קהל יעד:
מורים והורים
חטיבת גיל:
בית ספר יסודי
כיתה:
א-ג
תחום דעת:
מדעים
מקצוע:
מתמטיקה
מגזר:

מספר עמודים:
208
מספר קטלוגי:
182-1331
מחיר:
89.8

הספר עוסק במתמטיקה של בית ספר יסודי. מטרתו להרחיב את ידיעות העוסקים במתמטיקה בכיתה ובבית, מהרעיונות שבבסיסה ועד לאופן הוראתה, ולהעניק להם את היכולות לקשר בין נושאים, להבדיל בין עיקר לטפל, להסביר תופעות במגוון דרכים, לבחור דוגמאות טובות, לזהות ולתקן שגיאות נפוצות ולפתח חשיבה ביקורתית. האופן הבהיר, היסודי והמובנה שבו מושגות מטרות אלה הופך את הספר נכס לא רק למורים, אלא גם להורים ולכל מי שמעוניין להבין את המתמטיקה שלמד בצעירותו מנקודת מבט בוגרת ולהיחשף ליופי הטמון בה.

 אודות המחבר:
רז קופרמן, יליד תל אביב (1965), פרופ’ במכון אינשטיין למתמטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים, נשוי ואב לארבעה, החל לעסוק בחינוך מתמטי כשילדיו החלו ללמוד בבית ספר יסודי.

במסגרת זו הקים תוכנית להדרכת מורים למתמטיקה ובה גם לימד.  את מתמטיקה של בית ספר יסודי כתב תוך התנסות זו ובעקבותיה.

מדבריו של פרופ’ אברהם הרכבי, מכון ויצמן למדע:

ספרו של פרופ’ רז קופרמן מציג את התכנים המתמטיים של כיתות היסוד בבהירות, בפשטות ובעומק רב. מחבר הספר – מתמטיקאי ומורה דגול – פורש את הרעיונות הגדולים של המתמטיקה של בית הספר היסודי בסגנון קולח ונעים לקריאה, ומחדיר בקורא את חוויית ההתפעמות מהמובן מאליו ומהתחכום והיופי הגלומים במתמטיקה יסודית. מתמטיקה של בית ספר יסודי הוא מורה דרך ומשאב חיוני לכל מורה ולכלל העוסקים והמתעניינים בחינוך המתמטי בבית הספר היסודי.

 כיצד מתמודדים עם החרדה ממתמטיקה? “ההורים חרדים לחומר יותר מהילדים”

לראיון בתוכנית הבוקר של גבי גזית לחצו כאן

 

 

Comments are closed.